cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

09/11/2017 - Originální adventní kalendář

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

09/11/2017 – Originální adventní kalendář

 

 

Vánoce se pomalu blíží a s nimi i adventní kalendář pro naše milované. Pokud nechcete kupovat ty obyčejné, které najdete v nejrůznějších obchodech, tak si můžete vyrobit vlastní a dle vašeho obsahu budou i originální. :) 

 

  1. adventní kalendář na větvi

– Jedna procházka a půlku adventního kalendáře máte hotovou. Stačí si najít jen tu hezkou větev. Popřípadě využijte prodejců se stromečkama, kteří mají/budou mít v nabídkách i větve třeba na věnec. Pak už Vám stačí jen nějaký hezký provázek a buď pytlíčky nebo jednotlivé dárečky zabalte do papíru. A kalendář je hotový! :)

Tip: Jednotlivé balíčky nedávejte za sebou podle čísel, ale promíchejte je. Pokud se například budou balíčky odstřihávat z adventního kalendáře, tak v polovině prosince už nebude tento adventní kalendář na oko hezký. Z poloviny bude sundaný a z poloviny plný. Navíc tím větev hezky vyvážíte rovnoměrně.  

– Po konci Vánoc můžete větev využít i na jiné věci. Třeba z břízové větve si můžete udělat album s fotkama, které na provázek připevníte třeba malinkýma kolíčkama. :)   

2. kalendář ušitý na míru

– Pokud jste zručnější a máte doma i šicí stroj, tak si můžete adventní kalendář ušít. Navíc Vám takový kalendář může vydržet i několik let. :) Stačí si rozmyslet, jak chcete aby kalendář vypadal. Kapsičky například můžete našít hezky vedle sebe, nebo se mohou překrývat. V takovém případě si ale nejprve přišijte kaspičky k sobě a až pak je přišijte k podkladové látce, jinak budete mít některé kapsičky uprostřed prošité a nic se Vám tam nemusí vejít. :) 


3. kolíčky 

– Kolíčky jsou další skvělou variantou, která Vám může vydržet i delší dobu a nemusí být jen jednorázovou výzdobou. Stačí mít například dřevo, na které kolíčky přilepíte. Ve chvíli, kdy jsou kolíčky připevněny, tak si můžete celý kalendář natřít nebo jinak ozdobit. Na závěr už stačí jen přicvaknout jednotlivé balíčky. :) Využít můžete i nejrůznější nástěnky, na které také můžete kolíčkama přidělat balíčky. (tato nástěnka např. Ikea)

 

4. ruličky od toaletního papíru 

– Využít můžete i ruličky od papíru, které slepíte k sobě a vytvoříte z nich například domeček nebo něco jiného. Okraj pak můžete přelepit papírem, skrz který se budou jednotlivé ruličky otevírat. Případně můžete do ruličky ukrýt dáreček a celou ruličku zabalit jako klasický bombón se zavázaným koncem na každé straně. 

 

5. kalendář i pro čtyřnohé mazlíčky  

– Pokud máte doma i čtyřnohé mazlíčky, tak můžete vymyslet adventní kalendář i jim. Jen teda doporučuji zvolit dobré místo pro umístění kalendáře. Jinak se můžete hned první den vrátit domu z práce a adventní kalendář bude rozbalen na celý měsíc dopředu. 

 

Co do adventního kalendáře? 

Vedle sladkostí můžete zvolit cokoli Vás jen napadne. Mohou to být například sponky do vlasů nebo gumičky, balíček pexesa nebo jiné malé kapesní hry, malé drobnosti například z H&M nebo z jiného obchůdku, diář na nový rok nebo ponožky, které pod stromečkem někteří neradi vidí. V adventním kalendáři se meze nekladou. :)   

 

photo: pinterest.com  – klíčová slova: advent calendar ideas