cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

11/5/2017 - Jak nosit šaty přes kalhoty

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

11/5/2017 – Jak nosit šaty přes kalhoty

 

uvodni_saty

Móda jako taková je velmi zábavná a pestrá. Někteří dokáží být velmi kreativní a jejich styl je úžasný. Nicméně někteří si s módou moc neví rady, a nebo je některé kombinace ani nenapadnou. Takovou kombinací jsou například šaty přes kalhoty. Ve světě módy to jedna z nejlepších kombinací, jaká může u šatů být. Já osobně tuhle kombinaci miluji. Je zábavná, neobyčejná, hlavně šaty můžete nosit opravdu celý rok. :)

V článku Vám ukážu několik možných způsobů, jak šaty přes kalhoty nosit, a jaké šaty můžou v tomto trendu vypadat skvěle.

 

zapinaci_saty_kolaz

Propínací šaty (knoflíky)

Šaty, které se dají v přední části zapnout, například na knoflíky, jsou skvělé díky jejich variabilnoti nošení přes kalhoty. Můžete si je buď celé zapnout až dolů, a nebo je nechat zapnuté jen do pas. Pokud jsou i na zavazování, tak pásek buď klasicky zavažte v přední části v pase, a nebo ho zavažte v zadní části například na mašli. Nebojte se ani kombinace s roztrhanými džíny nebo teniskami. :)

 

vrstveni_saty_kolaz

Vrstvení

Vrstvení je velmi oblíbené, obzvlášť v chladnějších měsících. Nicméně i v létě se dá krásně vrstvit. (Viz poslední obrázek se žlutými šaty pod košilí.) Jediné na co si u vrstvení dávejte pozor jsou délky jednotlivých vrstev. Je lepší, když každá vrstva bude končit jinde. Viz první obrázek. Kalhoty jsou klasicky dlouhé, šaty jsou po kolená, svetr na boky a sako „pod zadek“. U posledního obrázku je skvělá kombinace šatů/sukně přes kalhoty + košile.

 

celosaty_kolaz

Šaty bez zapínání

Šaty bez zapínání jsou také skvělé přes kalhoty. Jediné u čeho si dávejte pozor je, aby jste nepůsobily jako v pytli. Je dobré zvolit například kratší kalhoty a ukázat kotníky. (Viz poslední fotka) Má nejoblíběnější kombinace je na prostřední fotce. Tunika nebo šaty rovného střihu vypadají skvěle v jekoliko kombinaci s kalhotama.

 

prusvitne_kolaz

Průsvitné šaty

Od zimy 2016 jsou oblíbené i průsvitnější šaty přes kalhoty. Pokud jste v obchodech narazili na celoprůsvitné šaty a nevěděli jste, jak je nosit, tak jsou určeny přímo na tento trend šatů přes kalhoty. :)

 

saty_triko_kalhoty_kolaz

Šaty na úzká ramínka – „košilka na spaní“

Poslední styl, který bych chtěla zmínit, jsou šaty na ramínka s/bez krajky. Taková košilka na spaní podle některých. :) Vzít si tyto šaty na holé tělo, tak opravdu působí jako nošní košilka, nicméně existují dvě skvělé kombinace, které bych chtěla zmínit. První jsou tyto šaty přes triko. Ano vím, že u tohoto trendu chybí kalhoty, ale když už zmiňuji tyto šaty, tak Vám chci ukázat i tuhle kombinaci. Skvěle vypadají přes pruhovaná trika nebo trika se zajímavým decentním nápisem přes prsa. Druhou kombinací jsou šaty s trikem a kalhotami. Pokud máte šaty i s detailem krajky, tak určitě zvolte kalhoty. :)

 

To bylo k dnešnímu článku vše. Doufám, že se Vám líbil a ukázala jsem Vám něco nového. :)

Mějte se krásně!