cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

14/09/2017 - Šaty a sukně na podzim/zimu

 

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

14/09/2017 – Šaty a sukně na podzim/zimu

uvodni_sukne

S příchodem chladnějšího počasí se většina z nás uchyluje k zimnímu šatníku. Proč ale naopak se nenaučit, jak nosit ten jarní/letní šatník i na podzim/zimu? Díky tomu budete mít funkční šatník po celý rok! :) Největší důraz je na šaty a sukně. Top si můžete vzít po svetr a kabát jakýkoli a bude Vám teplo. To se u sukní a šatů na první pohled říci nedá. Jak tedy na to? 

  1. vrstvení 
  2. volba materiálů
  3. nebát se toho

vrstveni

Vrstvení a volba materiálů

U vrstvení je potřeba dodržet několik pravidel. Tím hlavním jsou různé délky. Pokud vrstvíte, tak vrstiv ve stejných délkách Vám zapříčiní, že budete vrstvit do šířky a to nejen opticky. Díky různým délkám ukážete všechny vrstvy a outfit bude vypadat zajímavěji. Druhým pravidlem jsou materiály. Skvěle vypadá například kombinace džínoviny, pleteniny, krajky a kůže. :) U vzorů opatrně! Jeden a dost, zbytek neutrální. 

Je jedno, jestli se jedná o šaty nebo sukni. Ve finále je výsled na první pohled stejný, oboje je „sukně“. 

maxi

Maxi šaty

Co si obléci k šatům a sukním na podzim?

Boty

Pokud je stále příjemné počasí jako například babí léto, tak zvolte například kotníkové boty nebo kozačky bez punčocháčů. U kotníkových bot si dejte pozor na výšku pod okolo kotníku. Některé boty Vám nohy opticky zkrátí a jiné naopak prodlouží. 

hole_nohy

Letní šaty a sukně

Silonky a punčochy

Další skvělý doplněk, který ale všichni znáte jsou punčocháče. Silonky jako takové Vás v zimně nezahřejí a jedná se jen o placebo efekt. Nicméně v případě, že je musíte obléci, tak volte jen černé! Béžové silonky na noze jsou špatně. Více o tom ZDE! Punčocháče jsou skvělý z několik důvodů na podzim. Můžete si vybrat ze spoustu druhů nebo vzorů a zahřejí Vás. 

letni_saty

Letní šaty 

Kalhoty

Vemte si kalhoty pod sukni nebo šaty. Zní to zvláštně, ale proč ne? Naopak to vypadá skvěle! 

sukne_2

Sukně

Šaty a sukně v jednom outfitu

Některé kobinace k sobě prostě jdou. Třeba dlouhé propínací šaty , které necháte rozepnuté a po d ně si vezmete například nějaký top/triko a letní sukni. Přes to si můžete vzít cardigan, bundu nebo kabát a na nohy jakékoli boty dle stylu. :)