cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

16/2/2017 – Jak nakupovat ve slevách 

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

16/2/2017 – Jak nakupovat ve slevách 

Odolat slevám je velmi těžké. Červené nápisy ve výloze upozorňující na slevy, nacpané štendry oblečením, a nízké ceny, jsou až moc silný lákadlem pro každého z nás. Jak odolat a zvládnout koupit jen to, co opravdu potřebujeme a budeme nosit?  

slevy_2

 

1) Seznam věcí

Nejlepší je vědět, co přesně potřebujete a po čem se budete koukat. Pokud Vám doma chybí například pouzdové šaty, dejte si je jako prioritu číslo jedna. Vyvarujte se koupi věcí, které doma máte už několikrát. Například proč mít doma dvacatý kus šedého svetru, když stále nemáte například ty pouzdové šaty.  

 

2) Znát svůjrozpočet na nákup

Rozpočet je další skvělou pomůckou, která Vám usnadní nákupy a zabrání koupi něčeho nepotřebného. Doporučuje se rozdělit si rozpočet na dvě části – a) věci ze seznamu, b) nečekáné objevy. Díky tomu si každá nákup rozmyslíte a vyvarujete se koupím, které Vám budou ležet ve skříni i za půl roku s cedulkou.  

 

3) Vše si vyzkoušejte!

I kdyby daná věc stále jen 100,– Kč, tak si ji vyzkoušejte. Veškeré malé, velké a špatně sedící věci nekupujte. Všichni z nás si chtějí novou věc obléci ihnet a nosit ji, tak proč vyhazovat peníze z oken za něco, co nám není a čím se budeme psychicky týrat při každém pohledu do skříně?  

 

4) Upřednostněte kvalitu před kvantitou

Mít jedno kvalitní tričko za 300,– Kč je lepší, než mít 3 nekvalitní trička za 100,– Kč. V dnešní době je kvalita vělmi důležitá. Levné a dostupné materiály jsou sice cenou lákavé, ale vydrží Vám maximáně jedno vyprání. Při koupi levného materiálu počítejte se seprání, vytáhání a zežmolkovatění už při prvním vyprání.  

Zkuste se zaměřit na obchody, které jsou dražší. Během slev máte možnost ulovit kvalitní kousky za dostupné ceny. Například kožené boty nebo kašírový svetr Vám vydrží i několik let při správném zacházení.  

 

5) Na co se zaměřit?

V první řadě se vždy doporučuje mít ve skříni základ šatníku. Pokud Vám něco chybí, tak se zaměřte právě na něj. Základní barvy a kousky jsou skvěle kombinovatelné a nepodléhají módním trendům. Díky tomu můžete vypadat pokaždé dobře a nebudete se ráno trápit s otázkou, co si dnes obléci.  

 

6) Důležité body!

Pokud jdete nakupovat ve slevách, tak je důležité určité pohodlí. Proto nezapomínejte na tyto tři body, díky kterým budou nákupy příjemnější. 

  • a) Najezte se! Nákupy jsou vyčerpávající a není nic lepšího, než se pořádně posilnit.
  • b) Pokud máte možnost, tak bundu si nechte v autě.
  • c) Velkou kabelku nechte doma a vemte si jen malou kabelku a hlavně pití! :)