cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

2/2/2017 – Módní desatero

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

2/2/2017 – Módní desatero

Vítám Vás u nové rubriky o módě, kde se pravidelně budeme potkávat.

Na každé schůzce osobního stylingu s klientkou ráda začínám s několika body, které je dobré mít na paměti. Móda sama o sobě se neustále vyvíjí, a i když se některé trendy opakují, tak se stále objevují nové věci. Možnosti, které máme v dnešní době, jsou neuvěřitelné a proto je škoda jich nevyužít. S tím souvisí i toto desatero.  

 

uvodni_desatero_2


1. Neohlížejte se! 

Když se v něčem cítíte dobře, tak se neohlížejte na ostatní a vezměte si to. Letní šaty noste i v zimě, ne jen v létě. Pokud si za svými kousky stojíte, tak si je obhájíte před druhými kdykoliv. Stačí mít hlavu vzhůru, nekoukat do země a nehrbit se. A co s negativní reakcí? Neřešte ji, Vám se také nemusí líbit, co nosí druzí. Buďte svá a neohlížejte se na ostatní.  


2. Zkoušejte a objevujte 

Jakub Polanka, český módní návrhář, jednou řekl užasnou věc a já se jí od té doby držím. Nikde není psáno, že žena musí nosit jen její konfekční velikost. Zkuste si třeba vzít klasický trenčkot. Ve Vaší velikosti Vám dokonale padne a můžete ho nosit po dekolt zapnutý a třeba se zvednutým stojáčkem. V trochu větší velikosti si vykasejte rukávy a zavažte v pase jen páskem. Já sama vlastním klasický béžový trenčkot ve své velikosti 36 a jeden černý ve velikosti 52! Uznejte, poznali by jste že to není má velikost? Zkoušejte a objevujte. Některé materiály a střihy Vám naopak mohou více slušet v jiné velikosti.

 

3. Boty a kabelka nemusí ladit.

Doba, kdy se boty ladily s kabelkou je už dávno pryč. Například tato fotka: Červená kabelka je krásným akcentem v tomto outfitu a v kombinaci s botama je outfit hned zábavnější. Vše je o otázce Vašeho v kusu, ale na ukázku je tento obrázek perfektní.


4. Kombinujte

Nelaďte vše do celku, kombinujte. Bílo-černý outfit doplněný šedou není žádnou novinkou, naštěstí tato blogerka nezůstala jen u těchto barev. Zvolené boty se zvířecím vzorem dodaly celému outfitu jiný nádech. Červená kabelka už je jen sladkou tečkou, která celý outfit rozzářila. Zkuste si na fotce prsty zakrýt boty i kabelku. Nijak zajímavé, co říkate? Teď si postupně odkryjte boty a nakonec kabelku. Co říkate teď?

 

Modni_desatero_1

5. Proužky

Horizontální proužky nerozšiřují, ale naopak! Čím větší bílí proužek, tím štíhlejší. Ač se to zdá zvláštní, tak je to tak. Pokud se Vám líbí pruhované triko nebo šaty, zkuste vedle stejně širokých proužků kombinaci silnějšího bílého proužku. Každý si poměr bílého a barevného proužku musí najít sám. Zkuste zajít třeba do H&M, kde mají celoročně několik pruhovaných triček, a rovnou si je vemte na vyzkoušení i v několika velikostech.


6. Nevystavujte značku

Móda není o značce, ale o: střihu, barvě, kombinaci, materiálu. Zkuste si s módou více vyhrát a nesázejte na jistotu jen kvůli značce. Další věcí jsou nápisy přes hrudník a nejlépe ještě z kamínků. Pokud chcete působit jako žena, tak tyto nápisy Vám v tom moc nepomohou. Je to stejné, jako kdyby tam byl nápis nějakého obchodního řetězce s potravinami. Vzaly byste si také triko?


7. Správná koupě

Jak se pozná dobrá koupě? Budete si to chtít vzít ihned na sebe! Každý/á z nás si už určitě koupila něco, co musela mít ihned na sobě a naopak něco, co si přitom nikdy neoblékla. Lákadel ke koupi je mnoho, ale zkuste odolat a každý kousek si promyslet. A pokud to nepomohlo, tak si zkuste každý nově koupený kousek okamžitě na sebe vzít a tím ho zařadit do aktivní části šatníku. Díky tomu hned zjistíte, jestli to byla správná koupě nebo naopak.


modni_desatero_2  

8. Vzory

Grafické vzory dohromady? Ano, míchejte! Možností v módě je mnoho. Například zkuste zkombinovat: proužky + zvířecí vzor / květovaný vzor / nebo jiný grafický vzor. Míchejte podle sebe. Krásná kombinace může vzniknout třeba z pruhovaného trika a květované sukně. Kombinací je nekonečně mnoho a je jen na Vás, kterou si obléknete. Jen pozor na zvířecí vzory. Jeden stačí!


9. Lesklé materiály

Lesklé věci se už nenosí jen na plesy nebo večírky. Tento trend se dostal i do denního nošení. Zlatou, stříbrnou, kamínky či flitry krásně doplní například pletenina, kůže nebo džínovina. Zbytek outfitu nechte co nejvíce *casual. Lesklý materiál je sám o sobě hodně honosný a nepotřebuje více zvýrazňovat. + I zde platí pravidlo, jeden kousek stačí! *Casual – casual outfit = outfit na běžné nošení, neformální, ležérní  


10. Každý den jste sama sobě vizitkou! 

Stejně jako například prací, tak i vzhledem se reprezentujeme. Jsou dny, kdy se nám nic nechce a oblékneme se do prvního, co najdeme ve skříni. Jednou za čas je to v pořádku, ale je důležité si dát pozor, aby se z toho nestal každodenní problém. Je těžké se pak vracet zpět. Oblečení lichotícího střihu nebo s nádechem ženskosti dokáže dělat zázraky. A hlavně! Nikdy nevíte koho můžete potkat. (bývalou lásku, nového šéfa/šéfku)   

 

To by bylo pro dnešní článek vše. Pokud máte nějaké dotazy, tak mi je pište dolu do komentářů a já Vám velmi ráda odpovím. :)  

 

Mějte se krásně!  


Martina – stylistka Obchodního Centra Pivovar