cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

2/3/2017 - Základ šatníku - část 1.

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

2/3/2017 – Základ šatníku – část 1. 

 

uvodni_1_orez

Základ šatníku je důležitý a měl by být součástí každé skříně. I přesto, že to je známá věc už dlouho, tak já osobně si důležitost základu šatníku uvědomuji čím dál tím více až posledních pár let. Kalhoty, košili atd. jsme měli a máme ve skříni všichni, ale některé věci přijdou až postupem času.. V práci na základ šatníku narážím neustále a proto jsem se rozhodla udělat sérii článku právě na toto téma a ukázat i trochu inspirace, jak se dá se základem šatníku kouzlit. 

Základ šatníku jsem rozdělila na několik kategorií. Tou první je/jsou:

Bundy, kabáty, svetry atd..

 

kabat_kolaz

Zimní kabát

Zimní kabát je důležitý. V první řadě doporučuji koukat na materiál. Pokud zvolíte správně, tak Vám vydrží dlouho, v zimě Vás zahřeje, a bude vypat stále skvěle. V oblékání je zimní kabát nadčasovou záležitostí a hodí se od podzimu až po jaro. :) Do základu koukejte spíše na černou, béžovou nebo šedou barvu. Výrazné barvy se rychle okoukají, nicméně já mám vedle základní barvy i jeden výrazný. :)

 

krivak_kolaz

Kožený křivák

Tento kousek je nejen nestárnoucím, ale i skvěle kombinovatelným kouskem v základu šatníku. Hodí se naprosto ke všemu a pokaždé s ním vykouzlíte skvělý outfit. Nebojte se obléci například i přes pouzdrové šaty.

 

  dziska_kolaz

Džínová bunda

Stejně jako kůže, tak i džínovina je skvěle kombinovatelným materiálem. V poslední době se v trendech objevila delší džínová bunda končící až na bocích. Mně osobně se tento trend líbí, ale nestárnoucí klasika je nestárnoucí klasika. Barevně doporučji spíše klasickou světle modrou barvu.

 

bomber_kolaz

Bomber

Tento typ bundy úplně nepatří do základů šatníku, ale pro mě už je nedílnou součástí a spousta žen/dívek mi dá za pravdu. Vybrat si můžete z nejrůznějších barev a stylů. Já osobně doporučuji sáhnout po méně „naducaném“ bombru. Díky tomu se vyhnete nežádoucímu efektu „+ pár kilo nahoře“.

 

  cardigan_kolaz

Cardigan

Svetr bez zapínání. Pokud nechcete vypadat o pár let starší, tak doporučuji sáhnout po delším střihu než jen do pasu nebo na boky. Skvělý střih je delší až ke kolenům/ke kotníkům a s kapsami.

 

  jumper_kolaz

Svetr

Aspoň jeden kvalitní svetr by měl být v každé skříni. Nejlepší by bylo mít kašmírový svetr, který při správném zacházení vydrží a zahřeje nejlíp ze všech materiálů. Nicméně je poměrně drahý. Levnější varianta, která také splní účel a zahřeje, je například vlna.

 

  sweatshirt_kolaz

Mikina

Teď si rozhodně nepředstavujte tu mikinu, kterou jste nosili jako dítě a běhali jste s ní po hřišti. :D Zkuste jednobarevnou mikinu nebo se zajímavým potiskem. Takový kousek Vám pomůže k větší hravosti a možnosti v kobinování stylů.

 

  vest_kolaz

Dlouhá vesta

Opět lehce kombinovatelná a zároveň má i několik plusů. Pokud jste silnější postavy, tak pomůže schovat, co potřebujete. U štíhlé postavy nebo postavy bez křivek (chlapecké postavy) pomůže při přepásání páskem vytvořit křivky, které jsou žádané. :)

 

trenckot_kolaz

Trenčkot

Klasický trenčkot v béžové barvě, na zapínání, s klopama, a páskem v pase. Existuje mnoho variant, ale tato je nejvíce typická. Opět se jedná o univerzální kousek, který je lehce kombinovatelný. Unosíte ho nejen k oblečení do práce, ale i k volnočasovému outfit. :)