cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

25/5/2017 - Jak nosit košili

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

25/5/2017 – Jak nosit košile

Když se řekne košile, tak většina si vybaví úzkou jednobrevnou košili do práce nebo na schůzku. V dnešní době je velké množství nejrůznějších střihů košil. Od úzkých, až po oversize. Od dlouhého rukávu, až po nejrůznější střihy bez rukávů.. Obléci si normálně košili umí každý, ale co si zkusit obléci košili více hravě? A jaké vychytávky existují u košile?

uzel 

Klasická košile úzkého střihu – vypasovaná:

Tady si moc kreativity vymyslet nedá. Pokud jdete do práce a máte předepsaný dresscode, tak doporučuji zůstat u formálního střídmého stylu nošení. Pokud je to pro Vás už po delší době nuda, tak zkuste přidat například výrazný náhrdelník nebo pod límeček zavázat mašli (koupite ve švadlence).

kolaz

Oversize košile – volný střih:

Oversize košile jsou velmi oblíbené, ale zároveň velmi „nebezpečné“. Dokáží okamžitě opticky přidat kila, což je pro někoho nežádoucí efekt. U oversize košilí dodržujte rovnováhu outfitu. Pokud budete mít oversize košili, tak vždy berte uzké kalhoty nebo obepnutou sukni. Tedy pravidlo: volný + úzký.

kosile_vyrazna

Výrazné potisky nebo střihy:

Pokud máte výraznou nebo zajímavou košili, tak už si neoblékejte další výrazný kousek. V případě více výrazných kousků můžete vypadat jako klaun z cirkusu. Pokud zvolíte košili s volány, tak opět zvolte upnutější spodní díl oblečení. Volány opět mohou přidat nějaké to kilo nahoru. :) 

Knoflíčky u košile:

Věštšinou se stane, že nám nevyhovuje umístění knoflíků na košili v místě výstřihu. existuje jednoduché řešení. Vemte si malý spínací špendlík a z vnitřní strany košile sepněte neviditelně oba kraje košile. Díky tomu si můžete přizpůsobit výstřih dle své potřeby.

kosile_pruh

Jak si nepřipadat v košili jako v pytli? 

Přijdete do obchodu, líbí se Vám košile. Jdete si jí zkusit do kabinky a v kabince zjistíte, že to je něco hrozného a vypadáte v tom jako v pytli.. Pokud se poznáváte, tak je jedno jednoduché řešení a zadarmo. ;) 99% lidí si košili zkusí tak, že si jí oblékne tak, jak vysela na ramínku. Rukávy má stáhnuté dole, výstřih zapnutý skoro až ke krku… Je důležité, aby přesně tyhle body se změnili a vy ukázaly „více kůže“ v poměru ke košili. Stačí vyhrnout rukávy, ukázat dekolt (v normální míře, není potřeba ukazovat více) a košili například v přední části zastrčit za okraj kalhot. Díky tomu najednou dostane košile šmrnc. Látka se začně díky zastčení více vlnit a nebude na Vás jen „ležet“. Zastrčením také ukážete více křivky a proporce těla, které jsou lichotivější. :)

Tip na léto:

Na léto zkuste pruhovanou košili v světle modrém, červeném/růžovém nebo béžovém proužku. Vypadá skvěle ke všemu. Modré, bílé, černé džíny, kraťasy nebo sukně. A navíc svislý proužek Vás opticky protáhne. :)