cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

31/08/2017 - Základ šatníku - spodní prádlo

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

31/8/2017 – Základ šatníku – spodní prádlo

uvodni_podprsenky

Spodní prádlo je část oblečení, která nás dokáže ovlivnit po celý den. Pokud nám dobře nesedí, někde nás škrtí nebo je malé, tak je to na nás poznat. V horším případě to je vidět i přes oblečení.

Na co si tedy dát pozor?

  1. prádlo si vždy vyzkoušejte – Je to stejné jako u oblečení. Nikdy si nic nekupujte bez zkoušení. Pak se stane, že přijdete domu, danou věci si chcete obléci a ono Vám to nakonec nesedí. Málokdo se par vrací zpět do obchodu, aby věc vyměnil nebo vrátil..
  2. nikde by Vás nic nemělo škrtit nebo naopak být volné – Veškeré obvody, košíčky, nohavičky..Naprosto vše by mělo sedět.
  3. Každý střih/značka může sedět jinak, než jste zvyklí. Proto neberte číslování jako samozřejmnost. Opět platí pravidlo : Zkoušet. Zkoušet. Zkouše.

Co by Vám nemělo chybět v základu šatníku u spodního prádla?

Barvy – Základ je pro všechny bílá a černá. Nicméně v dnešní době je to naopak béžová neboli tělová barva. Tu si můžete vzít jak pod bílou halenku, tak pod tu černou. Pokud chcete tedy aspoň jednu opravdu hezkou a kvalitní podprsenku, tak se zaměřte na tělovou barvu. 

set_1

Obchody – kde ano, kde ne.

S obchodama je to na jednu stranu složitější. Pokud se jedná o košíčky A nebo B, tak si klidně můžete dovolit nákup například v H&M. Podprsenky těchto velikostí jsou méně zatěžované v některých částech a díky tomu se nevytahují tak rychle jako u ostatních velikostí. Nicméně i zde počítejte, že podprsenky po nějaké době vytahají nebo se zaperou.

U velikostí C až dál doporučuji chodit do kvalitnějších obchodů jako je například Skiny. Zde koupíte už kvalitně ušité podprsenky, které opravdu vydrží a nevytahají se Vám. Navíc zde je potřeba, aby podprsenka opravdu držela tam, kde má. Pokud se Vám vytahá obdov, tak si automaticky utahujete ramínka a díky tomu už Vám podprsenka nesedí jak má a navíc je problém mít rivná záda. Já osobně, i díky zkušenostem s klientkami, nejvíce doporučuji například značku Lisca. set_2

Jak vybrat správnou podprsenku:

S tím Vám nejlépe pomohou například ve specializovaných obchodech, kde jsou prodavačky vyškoleny a mají v tom praxi. Pokud se rozhodnete pro nákup mimo specializované obchody jako je Skiny, tak se držte těchto bodů.

  1. Obvod podprsenky by Vám měl při zkoušení nejlépe sedět na prostředních háčcích. V případě, že zhubnete nebo naopak máte stále kam posouvat nebo utahvat.
  2. Ramínka podprsenky by Vám měla sedět tak, že jsou utáhnuty maximálně v úrovni lopatek. V případě, že máte ramínka utáhnuta nad lopatky nebo až na ramena, tak Vám podprsenka nesedí.
  3. Velikost košíčku by měla být zvolena tak, aby Vám neodstávaly nebo naopak nebyly malé.
  4. Dalším ukazatelem jsou “faldíčky” mezi košíčkem a podpaždím. I ten se dám do určité míry ovlivnit právě správnou velikostí podprsenky.

set_3

Kalhotky:

Tvar kalhotek je čistě na Vás. Pokud se Vám líbí tanga nebo brazilky, noste si je. J Jediné na co si dejte pozor je velikost. Absolutně ignorujte číslování kalhotek a vemte si tu velikost, která Vám krásně sedí a opravdu Vás neškrtí nebo nepůlí například na bocích. Číslování kalhotek, a nejen jich, je u každé značky jinak. I hubená slečna může mít velikost kalhot 36, ale u kalhotek to může být klidně i 40.

 

Mějte se krásně, 

Vaše Martina :)