cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

8/6/2017 - Jak nosit culottes kalhoty

Módní rádce Centra Pivovar … blog o módě … trendech, tipech a radách ze světa módy od stylistky a blogerky
Martiny Kaufmannové.

 

8/6/2017 – Jak nosit culottes kalhoty

cullotes_uvodni

Culottes jsou ve světě velmi oblíbené kalhoty, které jsou svým vzhledem velmi specifické. Jedná se o volné kalhoty, jejiž délka končí mezi koleny a kotníky. Nikdy né kratší nebo delší. :)

Tento styl kalhot je velmi oblíbený nejen z módního důvodu, ale i z ryze praktického důvodu. V první řadě jsou tyto kalhoty v létě velmi příjemné. Dále tyto kalhoty ocení například silnější dámy s výrazným zadečkem nebo boky. V těchto kalhotech totiž vše schovají. Kouzlo těchto je v tom, že sluší všem. :) cullotes_3

A jak tyto kalhoty nosit? Je důležité držet se pár pravidel nebo doporučení, díky kterým se budete v těchto kalhotách cítit skvěle.

  1. Z pravidla si berte upnutější vršky – trička, blůzky, topy
  2. Pokud zvolíte volnější vršek, tak doporučuji mít například véčkový výstřih nebo krátký rukáv či top jen na ramínka. V poměru k volnějšímu materiálu ukažete více kůže. :)
  3. Ke culottes vypadají velmi hezky holé kotníky. Tím myslím, že boty by Vám neměli zakrývat kotníky. (Kotníkove tenisky apod..)
  4. Culottes existuje v mnoha nejrůznějších střizích. Některé jsou přes boky a zadeček více vypasované a až od boků volně rozšiřující se. Jiné jsou naopak volně rozšiřující se už od zadečku. Střih, který bude slušet právě Vám si musíte najít. Neznamená to, že když tu píši o culottes, tak Vám hned první střih musí prostě slušet. :) To stejné je i se samotnou délkou culottes. Někomu bude slušet délka končíci pod kolegy, někomu v polovině lýtek, a někomu až končící těsně nad kotníky.

cullotes_2

Culottes mužete nosit na mnoho způsobů. Od elegantního obléknutí s podpatky nebo balerýnkami do práce, až po volnočasové využití doplněné obyčejným tričkem a teniskami například.

Sehnat je můžete například v obchodě H&M, kde mají různé provedení.  Dokonce mají i džínové culottes v nabídce. :)  

 

Vaše stylistka Martina – Módní rádce Centra Pivovar