cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

Co ovládlo letošní léto…

Letos je opravdu krááásné léto. V minulých letech jsme si stěžovali, že toho sluníčka a teplých dní moc není, tak tady to máme i s úroky. No já vždy své dceři říkám, dobře si rozmysly, co si přeješ… a pak si hlavně promysli, co budeš dělat až se ti to splní. Takže tady to máme, za ty všechny nářky z předchozích let.

Pokud zrovna nepatříte mezi ty šťastlivce co jsou na dovolené a odpočívají v příjemném chládku se sklenkou něčeho dobrého a celý den mohou pobýt jen v plavkách či maximálně obalený v pareu s možností kdykoliv skočit do moře, tak my ostatní jdeme vymyslet, jak tyhle tropy bez moře ve zdraví přežít.

O nás ženách se ví, že jsme velké parádnice a ani v takových horkých dnech se nechceme vzdát své příležitosti se kreativně vyjádřit. Pokud si myslíte, že v tílku a riflových kraťasech Vám bude dobře, opak je pravdou. V takovémhle modelu Vám bude opravdové horko. V těchto vedrech je naprostá nezbytnost vlastnit ultra lehké a rozevláté šaty. Střih samozřejmě každá podle oblíbenosti.  Jen doporučuji, opravdu žádný polyester. Nebudete se v něm cítit pohodlně, natož svěže.

Naprosto dokonalé pro letošní horka jsou tzv. Slip dress. O co jde?

Slip dress jsou šaty, které se nápadně podobají spodničce, nebo noční košilce. Je úplně jedno, zda si vyberete dlouhou, nebo variantu jen do půlky stehen. Pro tento tip šatů jsou typická špagetová ramínka a lehké, lesklé materiály jako je satén, nebo hedvábí, nic nebrání ani modelu z bavlny nebo lnu.

Jen pro zajímavost, slip dress v maxi-délce do povědomí dostala princezna Diana, kdy si je oblékla na slavnostní večerní událost. No a pokud se obáváte co k nim, tak zde se fantazii meze opravdu nekladou. Na nohy klidně gladiátorky, podpatky, tenisky i žabky. Když se ochladí, klidně přes šaty věčně nestárnoucí bomber, romantické duše třeba dlouhý pletený svetr, nebo pléd.

Letošnímu teplému létu by měly slip dress vévodit.

Několik krásných kousků jsem zahlédla v H&M a stylový bomber na 100 % naleznete v nové kolekci Housu. Teď už si jen vybrat ty správné kousky a vyvenčit je s grácii jako bohyně. A pamatujte, že všechny jsme krásné i když musíme v těchto vedrech ještě stát u sporáku a k tomu zavařovat úrodu ze zahrádek.

Letos jsme zavařovaly s dcerou trochu jinak než obvykle. Uchvátily nás knihy jednak Margit Slimákové, tak i kniha Janiny Černé – Cukrfree. A tak jak se snažíme žít aspoň trochu ekologičtěji, tak se taky snažíme chovat se ke svému tělu malinko lépe a zdravěji. Vyřazení všech cukrů se nám zatím nepovedlo, ale značné omezení ano, a to se cení. Pokud Vás tohle téma zajímá, obě vydání naleznete v knihkupectví Kanzelsberger. Navíc pokud milujete sladké snídaně, tak s cukrfree recepty můžete mlsat opravdu zdravěji, takže neváhejte s jejich koupí, určitě si pochutnáte.

Krásné skleničky na džem a vše potřebné na uspokojení naší zavařovací mánie jsme nakoupily v Orionu. K mé velké radosti byl výběr tvarů a velikostí lahviček opravdu veliký, a navíc těch polepek a mašliček na ozdobení zavařenin. Prostě nádhera. Takhle nazdobený džem, vypadá luxusně a pokud jim někoho obdarujete, věřte, že bude nadšený.

Tak ať tyhle české tropy ve zdraví přežijete a nezapomeňte ať už si na sebe vezmete cokoliv hlavně to noste sebevědomě.

 

Vaše Fraise

Zdroj fotek. Pinterest.com, Fraise.cz