Supermarket:

po – ne 8:00 – 21:00

 

Obchody:

po - ne 9:00 - 20:00

 

Restaurace:

 

leden – duben

ne - čt 11:00 – 21:00
pá - so 11:00 – 23:00

 

květen – prosinec

ne – čt 11:00 – 22:00

pá – so 11:00 – 23:00

Centrum Pivovar Děčín

 

Sofijská 2/3, Děčín VI-Letná
405 02 Děčín

 

+420 777 623 031
info@centrumpivovar.cz

 

Mapa

Jak se k nám dostanete

Zastávka MHD Pivovar

 

Jízdní řády DPMD

Zákazníkům je zdarma

k dispozici 395 ven­kovních

parkovacích míst na střeše obchodního centra.

Příjezdová komunikace je z kruhového objezdu

ulic Ruská, Sofijská a přímý vjezd z ulice Slovanská.

Buďte s námi v kontaktu a sledujte naše stránky na Facebooku.

módní rádce

Dovolit si užít dovolenou

25.08.2019

Každý jistě někdy zažil ten pocit, kdy byl po návratu z dovolené tak utahaný, že nutně potřeboval dovolenou další. Návrat s pocitem marnosti ale nemusíte zažívat. Faktem je, že to, jak si dovolenou užijete, je jen ve Vašich rukou, a především ve Vaší hlavě.
Mám pro Vás pár tipů, jak si dovolenou užít bez zbytečných stresů.

 Tím prvním je:
Zbavte se svých strachů:

Ne nadarmo se říká, že vše, co vyšleme v myšlenkách nahoru, to se nám zpět vrátí. Jednoduše pokud myslíme na to, že se něco pokazí, tak se zaručeně nějaká komplikace vyskytne. Pak si zaslouženě a odevzdaně řeknete, že jste to říkali. Nechápu proč, když víme, že si umíme přivolat komplikace, proč nevěříme, že si umíme přivolat pohodu. Nastavte si do hlavy nový program. Místo, co když se něco „poto“, si tam dejte „těším se na“ … (dosaďte si to po čem toužíte). Věřte, že to stojí za to a věřte, že se to vyplní.

Nalaďte se na dovolenou:
Stav mysli před dovolenou je základ. Pokud je to jen trochu možné, představujte si, jak si to užijete, jak se budete dobíjet na slunci či při sportu, nebo budete ochutnávat místní speciality. Záleží, co od dovolené očekáváte. Takhle naladění Vám dovolená začne alespoň mentálně o trochu dříve. A nezapomeňte, dávejte si do představ jen to hezké. Žádné, myšlenky typu „doufám, že nebude pršet, nebo doufám, že tam nebudou blbý sousedi…“
Dejte si tam raději, že se těšíte až poznáte nové lidi, nebo že se těšíte až konečně vyvenčíte svou novou bláznivě barevnou pláštěnku ????
Dejte si do hlavy jen samé těšení, barvy a teplo. Sedněte si s rodinou a proberte spolu, kdo má jakou představu o dovolené a kdo se na co těší. A představujte si tu legraci dopředu. Váš mozek věří představám a pokud budou krásné, bude krásně i Vám.Náhradní řešení:

V každé situaci je dobré mít náhradní řešení. Pokud například prší, může se vyrazit do aquaparku, nebo navštívit nějaké muzeum, jeskyni nebo zajít do vyhlášené cukrárny kde si uspořádáte svou vlastní ochutnávku se soutěží o nejlepší dort. Pokud nic s toho poblíž není, je dobré mít v záloze společenské hry.

Každá situace má svůj plán B. Snažte se v klidu nalézt to správné řešení. Nemá cenu házet vinu na druhého. V každé situaci se dá zachovat chladná hlava. Neklaplo Vám ubytování, no co, spaní v létě pod širákem na pláži má taky své kouzlo. Na snídani za svítání a šumění moře budete vy i vaše děti rády dlouho vzpomínat.

Odpojte se od všeho:

Tohle je rada na zlato. Na dovolené zapomeňte na vše, co Vás s domovem spojuje. Odpojte se a snažte se v tom odpojení být důslední. Odpojte se od práce. Neberte pracovní telefony, nekoukejte do e-mailu. Dovolte si ten luxus užít si dovolenou bez práce. Máte na to nárok ????. Dovolená je od toho abyste si odpočali od práce, načerpali nové zážitky a svou mysl zaplnili radostí a pozitivními vjemy ze všeho nového, co jste prožili. Jedině tak budete po svém návratu v práci výkonnější, budete mít nový pohled na staré problémy. Získaný odstup od práce bude jen ku prospěchu.

Buďte přítomní:

Nejdůležitější na dovolené je být na ní opravdu přítomný. Dívejte se kolem sebe na krásy, co Vás obklopují. Je sice hezké dovést si z dovolené tisíce fotek, ale popravdě, kolik z Vás se na ně doma podívá?

Je pro nás daleko prospěšnější být přítomný okamžiku, který prožíváte, než se na svět dívat zprostředkovaně skrz hledáček fotoaparátu. Nasajete si do sebe atmosféru dovolené. Jedině tak si jí budete moci uvnitř prožít kdykoliv si na dovolenou vzpomenete. Vnímejte život kolem sebe všemi smysly. Kochejte se krásou kolem sebe, ochutnávejte nová jídla, nasávejte sluneční paprsky, dotýkejte se teplých oblázků, trávy, poslouchejte zpěv ptáků, šumění listí, smích dětí…Buďte celým svým já přítomni. Jedině tak se vrátíte po dovolené odpočati a touha po dovolené další nebude z únavy ale proto, že se budete těšit na další krásné zážitky.


Mějte krásné léto


                                             Vaše Fraise

 

 

 

Zdroj fotografii: Fraise, Pinterest