Supermarket:

po – ne 8:00 – 21:00

 

Obchody:

po - ne 9:00 - 20:00

 

Restaurace:

 

leden – duben

ne - čt 11:00 – 21:00
pá - so 11:00 – 23:00

 

květen – prosinec

ne – čt 11:00 – 22:00

pá – so 11:00 – 23:00

Centrum Pivovar Děčín

 

Sofijská 2/3, Děčín VI-Letná
405 02 Děčín

 

+420 777 623 031
info@centrumpivovar.cz

 

Mapa

Jak se k nám dostanete

Zastávka MHD Pivovar

 

Jízdní řády DPMD

Zákazníkům je zdarma

k dispozici 395 ven­kovních

parkovacích míst na střeše obchodního centra.

Příjezdová komunikace je z kruhového objezdu

ulic Ruská, Sofijská a přímý vjezd z ulice Slovanská.

Buďte s námi v kontaktu a sledujte naše stránky na Faceboku.

módní rádce

Je to jen vysvědčení

27.06.2019

Dvakrát do roka zažíváme pocit nějakého pomyslného konce. Jednou je to konec roku a Silvestr, podruhé je to konec školního roku a prázdniny. Na Silvestr se díváme s touhou nových začátků a našich případných změn v životě a s odhodláním k něčemu novému. Konec školního roku nám přináší touhu po dovolené a regeneraci. Přestože bychom se měli na léto a prázdniny těšit, je tahle doba pěkně stresující pro všechny. Přitom by to mělo být období těšení se na slunce, na dovolenou, odpočinek a pohodu.

 
Možná je to tím, že konec školního roku nás nutí k hodnocení. Hodnocení dětí a tak trochu i k hodnocení nás rodičů. Na rodiče dětí s horšími výsledky se ostatní rodiče koukají trochu skrz prsty. Berou to jako jejich selhání, že se jim třeba nedostatečně věnovali. Ale jen oni sami vědí, jak si v průběhu roku společně vedli.Každopádně z žádného hodnocení by neměl mít nikdo strach. Není nic horšího, než když se Vám bojí dítě přinést domů vysvědčení. Vysvědčení je jen papír a o jeho výsledku by správný rodič měl mít představu už dávno před tím. Pokud víte, že je Vaše dítě slabé např. v matematice, je pozdě mu nadávat na konci školního roku. Pokud se náročnému předmětu věnujete nadstandardně v průběhu školního roku (např. doučování, procvičování příkladů navíc…) tak víte, že jste pro dítě udělali maximum a taky že samotné dítě pro to udělalo maximum. Tak není třeba se na něj za špatnou známku zlobit. Nadávat mu za to, že je na matiku úplně blbé, je hodně ubohé. Neshazujte děti slovy, že z nich nic nebude, nebo že bude dělat, podle Vás, podřadnou práci. Každá práce na světě je důležitá a pokud se dělá s láskou nemůžeme jí přeci shazovat.

Pro každého z nás je vždy něco náročné a těžké. Ani my nevaříme v kuchyni lahůdky oceněné Michelinskou hvězdou, nečteme večer pohádky na dobrou noc tak, že nejbližší cena Thálie bude zaručeně naše a náš domov taky není vyladěn tak, aby byl hoden k nafocení do časopisu. Prostě nikdo nejsme ve všem hoden samých jedniček. A nikdo nás přeci za to nekritizuje. Myslete na to, že spoustu jedničkářů je vlastně jen majiteli výborné paměti, ale v běžném životě mají problém se orientovat. Důležité je, že každá snaha se počítá. Nebuďte náročný a snažte se zohlednit možnost svého dítěte.

Pomozte svým dětem najít to v čem jsou dobré a pak je v tom podporujte a rozvíjejte jejich znalosti v daném oboru. Bavte se s dětmi o tom, co je baví. Nezapomeňte, že vzdělávání musí bavit. A vzájemnou komunikací se prohlubují znalosti i dovednosti. A taky že každý pokrok a snaha by měla být náležitě odměněná. Nemyslím tím jen věcné dary, i když i ty bývají motivační. Odměňujte se prožitky a časem, který spolu strávíte. Zajděte si s dětmi do cukrárny a udělejte si hezké společné odpoledne, nebo jděte vyvenčit pejska z útulku, házejte žabky do vody… Prostě si užívejte a odměňujte se malými prožitky.A co je nejdůležitější? Řekněte svým dětem co se jim za ten rok povedlo, pochvalte je ať ví, že se o ně zajímáte a vnímáte to, jak se jim vede a co je trápí a co baví. Pamatujte, je to jen vysvědčení. A pak už jen krásně oslavte konec školního roku a užívejte prázdniny a dovolenou. Regenerujte a taky nechte dětí odpočívat od učení ať jsou v září svěží a fit na nový školní rok.

Mějte se krásně

                                             Vaše Fraise

Zdroj fotografii: Fraise, Pinterest