cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

Léto - prázdniny

 

Po dlouhé zimě, která skončila mávnutím kouzelného proutku, jsme ze dne na den museli odhodit teplé svršky a obléknout si letní modely z loňských kolekcí. Neměli jsme vůbec možnost se pomalu seznamovat s novinkami v obchodech a plánovat co si kde koupíme a co nám bude ladit s kousky, které netrpělivě čekají až je ze skříně vyvenčíme, prostě rovnou boom a 30 stupňů.  

Tohle určitě nechcete a už vůbec ne, pokud jste se po zimě zateplili a ta vrstva navíc nejde sundat tak rychle jako teplý svetr. Letošní vynechání jara beru od matky přírody hodně nefér. Je to totiž moje oblíbené období.

Mám pro Vás malé triky, co si koupit v létě na sebe, a přitom se cítit jako bohyně i když nemáte modelkovskou velikost či máte oblečení umazané od dětských rukou.

V první řadě si musíte vybrat ten správný střih pro Vaše tělo. Tady se neřiďte úplně módními trendy. Pokud máte plné boky a stehna, nekupujte si bokovky, nebo sukni krátkou do půlky stehen. Nikdy to na Vás nebude sedět tak dobře jako na holkách, které na to mají proporce. Musíte si pořídit kousek, ve kterém se budete cítit dobře, ne to, co se zrovna objevilo na titulce Vogue (a propos Vogue bude již brzy v české verzi, který si v trafikách v OC Pivovar určitě budete moci koupit). Pokud se budete cítit krásně, věřte, že Vás krásně uvidí i Vaše okolí. Oblečení umí nádherně maskovat, stačí si jen najít ten správný kousek, který Vám vyčaruje spokojenost na tváři. Netrapte se svými nedokonalostmi, ty jsou jen ve Vaší hlavě. To, co vy vidíte jako nedostatek, může druhý vnímat jako Vaší nádhernou přednost. Takže milé dámy, nyní ráno u zrcadla nebudete prohlašovat slavnou větu „sice tě neznám, ale namaluji tě“, ale pronesete „ty jo holka, dnes ti ten spánek náramně prospěl“ Po měsíci zaručuji, že si té změny na 100 % všimnete nejen Vy ale i Vaše okolí. Každá můžete vypadat i cítit se jako modelka. Nevím, zda jste fandové do sociálních sítí, ale na Instagramu naleznete hodně holek „krev a mléko“ Naučte se od nich, jak se správně nosit (např. Ashley Graham to umí báječně a velký obdiv má u mne i naše malá Ewa Farná. Z té holky vyrostla moudrá, krásná a sebevědomá žena).

 

Nyní před začátkem prázdnin je naprosto dokonalá konstelace, jak si pořídit něco na sebe za výbornou cenu. Prošla jsem celý Pivovar a nevěděla jsem co dříve. Ceny jsou tak lákavé, že nevíte, co vlastně nutně potřebujete. Mě osobně slevy náramně baví a pokud je k tomu ještě přidaná hodnota, která lahodí mému eko-friendly myšlení, tak je pak nadšení o to větší.

Nenávidím igelitové tašky a v Hervisu mne nesmírně potěšili, že k nákupu nádherného basic trika, které mimochodem nesmí chybět v žádném šatníku, dávají jako dárek nádhernou malou látkovou nákupku, kterou pak využijete na další nákupy, nebo jí můžete použít místo kabelky. Tahle plátěnka k létu prostě patří.

 

K létu neodmyslitelně patří trika s potiskem. Nádherně osvěží Váš outfit. V Gate měli neuvěřitelný výběr. Pokud ale máte potisk textu v cizím jazyce, bylo by dobré vědět co je na něm napsáno. Je trochu faux-pas pokud se jedná o hanlivý název a vy to ani netušíte. Na přehlídkových molech se tyto „ukecané“ topy nejčastěji kombinují s dlouhými romantickými sukněmi z průhledného tylu či s roztrženými džíny, které tvoří ideální kontrast. Když je chladněji přidejte bomber k tomu lodičky a máte stylový model. Nic víc už váš outfit nepotřebuje. Vlastně jo. Sluneční brýle a velké hodinky. Teď můžete směle vyrazit do víru velkoměsta.

 

Boty jsou kapitola sama o sobě. Abych byla upřímná, bot mám opravdu víc než dost a nové kolekci nikdy neodolám. Mám radost, že se dají nyní pořídit zlevněné kousky již před sezónou. Dříve se mi stávalo, že jsem si koupila po sezóně boty, odložila je do skříně a po roce na ně zapomněla a koupila jiné. No, ne že by to zásadně vadilo, ale tímhle stylem se mi rapidně zmenšuje botník a kolikrát se mi povedlo koupit si i podobný model.

Na botách a kabelce se šetřit nevyplácí. I když budete sebelépe oblečená, tak s nemoderními boty, nebo ošoupanou kabelkou či taškou rozhodně nezaujmete. O čistotě ani nemluvě, takže pánové a dámy, noste s sebou mini leštidlo na obuv s sebou. Rázem bude Váš outfit o level výše. V CCC Vám rady poradí a mají tam na ošetření obuvi dokonalé vychytávky.

V létě jsou nejlepší boty ty, které snadno a rychle nazujete. Mohou vypadat sportovně i elegantně a pokaždé budou stylové. Pokud toužíte po trochu větší eleganci a stylu vsaďte na tzv. mules pantofle. Vypadají skvěle opravdu ke všemu, co si na sebe vezmete.

 

Tak ať Vám to v létě hezky šlape a brzy na počtenou.

 

Vaše Fraise