cs de
Pivovar MHD č. 1 a 7
Obchody a Galerie: po - ne; 9:00 - 20:00
Supermarket: po - ne; 8:00 - 21:00
Restaurace: ne - čt; 11:00 – 21:00
pá - so; 10:00 – 23:00

V Děčíně se otevřelo nové společenské a obchodní centrum

Děčín, 23. 4. 2014 – V pátek 18. dubna 2014 zahájilo v prostorách rekonstruovaného historického pivovaru provoz nové společenské a obchodní  Centrum Pivovar Děčín (CPD). Obyvatelé tohoto okresního města tak dostali pomlázku v podobě snadno dostupného a moderního obchodního centra, které Děčínsko jako jedno z mála míst v ČR postrádalo. 

Během prvních tří dnů zavítalo do komplexu industriálních budov, ve kterých je Centrum Pivovar Děčín situováno, téměř 50 tisíc návštěvníků. To svědčí o značném zájmu nejen obyvatel města, ale celého okresu a přilehlých oblastí. Samotný počet návštěvníků se totiž prakticky vyrovnal celkové populaci Děčína, která v roce 2012 činila 50 289 obyvatel. 

V rámci openingu probíhal také bohatý program pro všechny věkové kategorie. Dětem se představila Majda Reifová či balonkový klaun pan Kravata, na dospělých se vyřádil trapmnomagik Richard Nedvěd. Hlavním lákadlem pátečního večera byla Helena Zeťová, v sobotu zazpívala děčínská rodačka Sabina Křováková se svou kapelou. 

„Zájem Děčíňanů nás potěšil a jsme rádi, že jsme rozšířili nabídku Děčína o zařízení, které zde chybělo a které zvyšuje komfort obyvatel. Důležité je, jak naznačují první ohlasy, že po opadnutí přirozené zvědavosti, budou obyvatelé Děčína i nadále naše Centrum navštěvovat právě díky pohodlí pořízení nákupů a zábavy pod jednou střechou. Výhodou pro ně i CPD je poloha blízko centra města a dostatek parkovacích míst“, hodnotí otevření Aleš Stupka, ředitel Centra Pivovar Děčín „a doufáme, že kromě návštěvníků k nám rovněž zavítají čápi, pro něž jsme vybudovali na pivovarském komíně hnízdo“.   

Na 17 500m2 již nyní najdou návštěvníci zajímavý mix obchodů, služeb, supermarket, pivovarskou restauraci i kavárnu. Jejich počet není samozřejmě finální a v následujících týdnech se budou v Centru Pivovar Děčín otevírat další prostory věnované volnočasovým aktivitám a dále rozšiřovat nabídku služeb.

„Cílem projektu centra bylo od počátku poskytnout nejen místo pro nákupy pod jednou střechou, ale nabídnout prostředí a zázemí, které bude vyhovovat také lidem, kteří pracují z domova a často využívají pro svoji práci prostředí kaváren nebo právě obchodních středisek. A nezapomínáme ani na rodiče s malými dětmi, pro které je obchodní centrum nejen ideálním, ale často jediným dostupným místem pro setkání.“ vnímá další funkci centra Lukáš Musil, ředitel fondu RSJ Private Equity, investora projektu.

 

###

O Centru Pivovar Děčín

CENTRUM PIVOVAR DĚČÍN je multifunkční obchodní komplex, rozkládající se na celkové ploše přes 22 000 m2 s 17 500 m2 pronajímatelné plochy s více než 60 obchodními jednotkami a 420 parkovacími místy. V novém vzdušném komplexu je pro návštěvníky připraven pestrý mix obchodů, originální restaurace s vlastním minipivovarem, kavárna, supermarket, síť služeb i svět rodinné zábavy.

Centrum Pivovar Děčín je zasazeno do areálu místního starobylého pivovaru v překrásné části Děčína nazývané Podmokly. Unikátní multifunkční centrum vzniklo citlivým spojením původních historických částí budov pivovaru, o němž první zmínky sahají až k přelomu 17. a 18. století, s novými moderními prvky architektury.

Fotogalerie stránky

Dokumenty ke stažení